2019, November 17-22

WHISKY TOUR – A Hommage to Luc Brewaeys

https://desingel.be/nl/info/the-whisky-tour 

November 17, 14.00 

Antwerp, Atrium Queen Elisabeth Hall

Talisker

Benjamin Dieltjens, clarinet; Peter Merckx, contrabassclarinet; Eliz Erkalp, horn; Gaetan La Mela, percussion; Tom De Cock, percussion

Soloists Antwerp Symphony Orchestra; HERMESensemble; I Solisti

November 17, 15.15

Antwerp, Queen Elisabeth Hall

Laphroaig

Patrick Davin, conductor; Filip Rathé, conductor, Antwerp Symphony Orchestra; ChampdAction, electronics

(also: Annelies Van Parys; Claude Debussy)

November 19, 20.00

Antwerp, deSingel

Along the Shores of Lorn

Symfonieorkest Koninklijk Conservatorium Antwerpen

(also Wim Henderickx; Luc Van Hove; Alain Craens; Mathias Coppens; Bram Van Camp; Steven Prengels)

November, 22, 20.00

Antwerp, deSingel

Ed Spanjaard, conductor; Champ d’Action; HERMESensemble; I Solisti

Black Rock Unfolding; Cardhu; Bowmore String Quartet nr 2; Knockando; OBAN

2019, November 6 – December 4

Entrance Hall deSingel, Antwerp

Exposition Nobody is perfect ! (Luc Brewaeys Sixty)

******

2019, October 20, 17.30

Leuven, Stuk, Transitfestival

Bowmore

Diotima Quartet

(also: Oscar Bianchi; Francesca Verunelli)

******

2019, October 12

Antwerp, deSingel, 20.00

Painted Pyramids

SPECTRA o.l.v. Filip Rathé

(also: Gérard Grisey; Claude Vivier)

******

2019, March 15

Ghent, de Bijloke, 20,00

Fêtes à tensions: (les) eaux marchent (2012)

SPECTRA & Notabu.Ensemble o.l.v. Filip Rathé

(also: Philippe Hurel; Gérard Grisey)

******

2018, October 10

Brugge, Concertgebouw, 20,00 u

Eppur si muove

Oxalys

verder op het programma Canteloube, Van Parys, Debussy

******

2018, February 22

Amsterdam, Muziekgebouw aan ’t IJ, 20,15

OBAN

Asko Schönberg, dir EtienneSiebens

verder op het programma Varèse, Stravinsky, Webern, Zappa, Vanoli

******

2018, February 16

Ghent, Rozier 1, Vandenhovezaal, 20,00

Het Raadsel van de Sfinks (filmconcert)

HERMESensemble o.l.v. Frank Angsteribbe

******

2017, November 14th

Antwerpen, Witte Zaal, 20,00

Pyramids in Siberia

Geert Callaert, piano

verder op het programma Goeyvaerts, De Decker, Nuyts, Groslot, Westerlinck, Van Hove

******

2017, October 20th

Leuven, Stuk, 20,30 pm

Eppur si muove (2014)

HERMESensemble

verder op het programma Bart Vanhecke, Pour que la nuit finisse (creatie); Francesco Filidei, Ballata nr 5

http://www.festival2021.be

2017, September 15th-16th-17th

Antwerpen, deSingel, Witte Zaal, sept 15-16: 21 pm; sept 17: 11 am

Het Raadsel van de Sfinks (filmconcert)

in het kader van  Festival van de Architectuur

HERMESensemble o.l.v. Frank Angsteribbe

2017, September 10th

Zemst, Villa Clementina, 14,30 u

Nobody is perfect ! (Jonathan Harvey Sixty); Last Minute Piece

Helene Luyten, piano; Benjamin Dieltjens, klarinet; Dimitri Mestdag, hobo; Edith Van Dyck, dwarsfluit

verder op het programma : Kirsch, Roussel, De Boeck, Saint-Saëns, Sjostakovitsj

2017, May 11th

Brugge, Concertgebouw, 20,00 u

Credeva

Olga Jelinkova, Galina Averina, sopranen

Symfonieorkest Vlaanderen

Jan Latham-Koenig, dirigent

Verder op het programma : Vier letzte Lieder (Strauss); Symfonie nr 4 (Mahler)

2017, May 14th

Antwerpen, deSingel, 15,00 u

Credeva

Olga Jelinkova, Galina Averina, sopranen

Symfonieorkest Vlaanderen

Jan Latham-Koenig, dirigent

Verder op het programma : Vier letzte Lieder (Strauss); Symfonie nr 4 (Mahler)

2017, May 18th

Hasselt, Cultuurcentrum, 20,00 pm

On a day uit Sonnets to sundry notes of music

Collegium Vocale Gent

Antwerp Symphony Orchestra

Philippe Herreweghe, dirigent

Verder op het programma : Tristia (Berlioz); Symfonie nr 9 in d (Beethoven)

Bozar, Brussel, 20 pm

Credeva

Olga Jelinkova, Galina Averina, sopranen

Symfonieorkest Vlaanderen

Jan Latham-Koenig, dirigent

Verder op het programma : Vier letzte Lieder (Strauss); Symfonie nr 4 (Mahler)

2017, May 17th

Antwerp, Queen Elisabeth Hall, 20,00 pm

On a day uit Sonnets to sundry notes of music

Collegium Vocale Gent

Antwerp Symphony Orchestra

Philippe Herreweghe, dirigent

Verder op het programma : Tristia (Berlioz); Symfonie nr 9 in d (Beethoven)

2017, May 20th

Gent, Bijloke, 20 pm

On a day uit Sonnets to sundry notes of music

Collegium Vocale Gent

Antwerp Symphony Orchestra

Philippe Herreweghe, dirigent

Verder op het programma : Tristia (Berlioz); Symfonie nr 9 in d (Beethoven)

2017, May 21h

Brussels, Bozar, 19 pm

On a day uit Sonnets to sundry notes of music

Collegium Vocale Gent

Antwerp Symphony Orchestra

Philippe Herreweghe, dirigent

Verder op het programma : Tristia (Berlioz); Symfonie nr 9 in d (Beethoven)

2016

2016, December 18th

Vilvoorde, Het Bolwerk, 11 am

Brewaeys Remembered : Ensemble Oxalys

Epitaphium Op.25 (1977), solo flute, (4′) Toon Fret

Eppur si Muove (2014)  2 violins, viola, cello, double bass, flute, clarinet, harp (13′) door Oxalys

Per André L. 80 (2011) solo cello (3’) Seraphine Stragier

Ni fleur, ni couronne (2013) violin and live electronics (12’) Wibert Aerts

Painted Pyramids (2008) piano solo, ensemble (flute/alto flute, violin, cello, vibraphone/crotales en harp) and live electronics (16′) Geert Callaert (piano solo) , Toon Fret ( flute), Shirly Laub (violin), Seraphine Stragier (cello),  Gaetan La Mela (percussion),  Annie Lavoisier (harp) Stijn Saveniers (conductor)